Menu Zavrieť

 

1. september 2011 (Breakpoint.org) – Isté 13 ročné dievča, nazvime ju Karen, bola obyčajná tínedžerka, ktorá rada hrávala futbal. Život sa jej však úplne zmenil. Tréner ju zviedol a otehotnela. Bez vedomia Kareniných rodičov ju poslal na Kliniku plánovaného rodičovstva v Ohiu a zaplatil potrat. Hoci bola ešte dieťa, zamestnanci kliniky sa na nič nepýtali.

Tréner bol neskôr usvedčený zo sexuálneho zneužitia a dostal sa do väzenia. Členovia organizácie Američania zjednotení za život (AZŽ) podotkli, že tento príbeh jasne naznačuje, akými sú kliniky plánovaného rodičovstva „spoľahlivými partnermi pre všetkých, ktorí sa rozhodnú sexuálne zneužívať mladé dievčatá“.

AZŽ nedávno uverejnili správu s názvom Prípad vyšetrujúci plánované rodičovstvo. Zameriava sa na strašné príbehy, ktoré sa udiali za posledné roky: zamestnanci kliniky: asistencia pasákom a sexuálnym dílerom; žena pomýlená o nebezpečenstvách potratu; odmietanie dodržať zákon a oznámiť prípady rodičom; či zneužívanie miliónov dolárov z vreciek daňových poplatníkov.

Najhorší zo všetkého je však dôkaz, že plánované rodičovstvo zlyhalo pri nahlásení detského sexuálneho zneužívania. Miesto toho kliniky poradili zneužívateľom, ako obísť zákon a práve to je dôvod, prečo AZŽ používajú na ich označenie termín „spoľahliví partneri“. Plánované rodičovstvo pracuje s tými, ktorí v skutočnosti zneužívajú mladé dievčatá.

AZŽ odporúčajú, aby Kongres pristúpil na celkové preskúmanie o nekontrolovateľne stúpajúcom počte potratov. Súhlasím, už teraz je neskoro. Každý z nás by si však mal položiť otázku, prečo sa plánované rodičovstvo stalo negatívnou inštitúciou. Vždy ide o postoj spoločnosti.

Moderný svetský pohľad prezentuje myšlienky úplnej sexuálnej slobody dokonca aj v prípade mladých dievčat. Majú právo na sexuálnu aktivitu a mali by byť povzbudzované s jej začatím, keď sa budú cítiť „pripravené“, pričom sa neberie ohľad na ich vek či rodinný stav. Takýto pohľad hovorí, že najmladším dievčatám by mali príslušné kliniky poskytnúť liečbu sexuálne prenosných chorôb a takisto vykonať potrat bez vedomia rodičov.

Na druhej strane je tu však biblický pohľad, ktorý nás učí, že sex patrí do manželstva. Mladé dievčatá potrebujú byť chránené od všetkých, ktorí chcú zneužiť ich nevinnosť. Už starí Izraeliti starostlivo ochraňovali mladé slobodné ženy, podporovali u nich cudnosť v obliekaní a správaní.

 

Vedeli, že bez tejto ochrany by bezohľadní muži využili príležitosť. Rovnakú ochranu budovali prakticky v každej inej kultúre- ochranu, ktorá bola počas posledného pol storočia sexuálnej slobody odstránená.

Otázkou ostáva, ktorý pohľad sa viac približuje realite. Milióny potratov a nemanželských detí, každý štvrtý tínedžer nakazený pohlavnou chorobou, mladiství lákaní na prostitúciu. Všetky tieto veci nám ponúkajú odpoveď, nad ktorou by bolo potrebné sa zamyslieť. Mladé dievčatá potrebujú byť chránené pred zneužitím.

Požiadajte svojich zákonodarcov o preskúmanie plánovaného rodičovstva. Mali by sme však tiež poučiť naše deti o prístupe sveta k tragickému zneužívaniu našich dcér. Najprv mužmi, potom ziskuchtivými pracovníčkami plánovaného rodičovstva.

Chuck Colson

zdroj: lifenews