Menu Zavrieť

NEW YORK, New York, 5. január 2012 (LifeSiteNews.com) – So statusom najvyššieho výskytu potratov, čo je takmer dvojnásobok národného priemeru 23%, sa New York aj naďalej úspešne stáva postrachom pre nenarodené deti.

Ministerstvo zdravotníctva v New York City zverejnilo číslo, ktoré sa vyšplhalo na šokujúcich 83 750 potratov v meste za rok 2010, čo znamená 40% z celkového počtu tehotenstiev a pokles zo 41% v roku 2009.

Bronx sa neslávne pýši číslom 48% potratov. Mesto prišlo o 38 574 Afroameričanov, čo predstavuje až 60% umelo prerušených tehotenstiev.

„V mestských častiach skončila potratom viac ako polovica nenarodených detí. Je to naozaj veľmi znepokujujúce,“ vyhlásil Greg Pfundstein, výkonný riaditeľ Chiaroscuro Foundation, pro-life organizácie, ktorá tvrdí, že bolo v záujme mesta zostaviť štatistiky a zverejniť ich častejšie s pravidelným časovým odstupom.

„Sme radi, že v roku 2010 bolo vykonaných menej potratov, v nadväznosti na národný trend, ktorý vládne posledných pár desaťročí, radi by sme však v tejto oblasti videli oveľa výraznejší pokrok,“ povedal pre tlač Pfundstein.

Výskyt potratov medzi mladistvými dosiahol až 63%, čo znamená 12 139 umelo prerušených tehotenstiev ku 7 207 narodeným deťom. Na každých tisíc detí teda pripadlo 1 684 potratov.

Podľa prieskumu citywide poll vykonaného minulý rok spoločnosťou McLaughlin & Associates, ktorý zverejnila nadácia The Chiaroscuro Foundation, dve tretiny Newyorčanov (64%) považuje každoročné výsledky v oblasti potratov za naozaj vysoké. Viac ako polovica (51%) by podporila 24-hodinovú čakaciu dobu pred samotným potratom. Okolo 63% by v prípade neplnoletých matiek podporilo predloženie písomného súhlasu rodičov.

Čas ukáže, či povinná sexuálna výchova na školách, prileje vodu alebo benzín do „ničivého požiaru“ promiskuitných sexuálnych scén a následnej vysokej potratovosti, ktoré už beztak zúrivo pohlcujú toto mesto.

zdroj: lifenews