Menu Zavrieť

 

Šesťročného chlapca obliekli jeho „adoptívne matky“ do dievčenských šiat a pohoršujúce snímky zverejnili na stránkach Facebooku. Informovali o tom súdne dokumenty.

Podľa austrálskych novín sa jedna zo žien pripravuje na zmenu pohlavia a jej priateľka podstúpila liečbu neplodnosti.

Chlapček, ktorý dostal od detského súdu v Novom Južnom Walese prezývku Campbell, bol páru odobratý z poručníctva a fotky z Facebooku odstránili.

Keď sa bývalá sudkyňa Barbara Holborowá dozvedela o chlapcovom prípade, neveriacky pokrútila hlavou: „Pane bože, čo to robíme?“

Pre austrálske noviny Daily Telegraph vyhlásila, že žiada súd o plné vysvetlenie, prečo chlapca pridelili do starostlivosti práve lesbickému páru.

Tento krok vyvolal u žien „matiek“ vlnu rozhorčenia. Podľa ich slov takéto uvažovanie vyvoláva dojem, akoby boli lesbičky zlými rodičimi.

Ministerka práce, sociálnych vecí a rodiny, Pru Gowardová, žiadala plné vysvetlenie aj od detskej sociálnej služby Barnardos, ktorá pridelila chlapca a jeho staršiu sestru do opatery lesbickému páru.

„Čakám od Barnardos potvrdenie, že podmienky na starostlivosť boli vhodné a že sa deti mali dobre,“ komentovala.

Noviny uviedli, že chlapcov príbeh, opísaný ako jeden z najsmutnejších v Novom Južnom Walese, bol prednesený na Najvyššom súde a zaslali ho v dokumente Children´s Law News.

Chlapcova biologická matka sa pokúsila o opätovné získanie svojho syna,  no neuspela.

Podľa najnovších informácií si Campbellovi noví náhradní rodičia, u ktorých je v súčasnosti, chcú chlapca adoptovať.

Campbell mal iba 18 mesiacov, keď bol v roku 2006 spolu so štyrmi nevlastnými bratmi a dvoma nevlastnými sestrami odobratý rodičom po sťažnostiach z psychického a fyzického týrania.

V roku 2009 si Campbella a jeho staršiu sestru Abby vzal do opatery lesbický pár.

Veci sa však nevyvíjali správnym smerom a Abby páru vzali. Stalo sa tak krátko po tom, čo ženy zverejnili na internete Campbellove fotky v dievčenských šatách.

V Austrálii narastá polemika. Istý zástanca homosexuálov vyhlásil, že podľa neho bolo hlavným problémom zverenie dieťaťa do opatery lesbického páru. Agentúra zabezpečujúca deťom náhradný domov by podľa jeho mienky mala vedieť, že žiadna žena, ktorá „má guráž“ na to, aby bola lesbička, by neublížila dieťaťu.

Ďalší kontroverzný prípad, ktorý sa prednedávnom odohral v Austrálii, hovorí o mužovi, ktorý sa stal darcom spermií lesbickému páru. Jeho meno bolo so súhlasom sudcu z rodného listu dieťaťa odstránené. Patrnerka matky totiž žiadala o dopísanie na miesto otca svoje vlastné meno.

zdroj: lifenews