Menu Zavrieť

Zopár mužov, ktorí praktizujú sex so svojimi domácimi zvieratami, sa začiatkom roka zhromaždili na Postupimskom námestí (Postdamer Platz) v Berlíne na protest proti zákonu, ktorý schválila Nemecká spolková rada. Zákon zakazuje beštiálne správanie voči zvieratám.

Nemecký spolkový snem o návrhu zákona hlasoval už koncom minulého roka a je súčasťou komplexného zákona na ochranu zvierat, ktorý Nemecko zavádza v súlade so smernicami EÚ.

Nemeckí zoofili teraz za akúkoľvek sexuálnu aktivitu so zvieratami čelia pokutám až do výšky 25 000 eur.

Jeden z demonštrantov pre nemecký spravodajský portál The Local povedal, že hnutie ZETA (Zoofili za toleranciu a osvetu) podá proti zákonu odvolanie, pretože ho vyhlásili fanatici za práva zvierat, ktorí šíria falošný obraz o ľuďoch praktizujúcich sex so zvieratami.

„Cítime sa ako zločinci. A to len preto, že fanatickí bojovníci za práva zvierat si myslia, že tým zvieratám ubližujeme,“ povedal jeden z protestujúcich.

Podľa ďalšieho je diskrimináciou, ak sa sex s jeho psom považuje za trestný čin. „Sme menšina, ktorá je diskriminovaná, a preto s tým chceme predstúpiť pred súd,“ uviedol.

Protestujúci rozdávali okoloidúcim letáky s textom: „Milujeme zvieratá. Odmietame akúkoľvek formu násilia či zneužívania a bolí nás, ak zvieratá trpia. Sme za ochranu zvierat, ale v tomto prípade nás zákon diskriminuje.“

Text sa končí slovami, že beštiálne správanie je normálne a prijateľné, je dané geneticky a je nezvratné.

„S tým, že sme zoofili, nemôžeme nič urobiť. Snažíme sa s týmito sklonmi zodpovedne vyrovnať,“ píše sa na letáku.

Hovorca produkčnej spoločnosti, ktorá o beštiálnom správaní natočila dokument, ktorý sa v Berlíne premietal deň pred demonštráciou, si myslí, že v Nemecku je veľa zoofilov, ktorých sa nový zákon dotýka.

„Zákaz takéhoto správania znamená, že množstvo ľudí v Nemecku podľa zákona pácha trestný čin,“ uviedol hovorca produkčnej spoločnosti novinárom.

zdroj: http://www.lifenews.sk/content/nemeck%C3%AD-zoofili-sa-b%C3%BAria