Menu Zavrieť

FRANCÚZSKO, 23. október 2012 (LifeSiteNews.com) – Prvé národné verejné demonštrácie proti plánu francúzskej socialistickej vlády legalizovať homosexuálne manželstvo sa uskutočnili naraz v 75 francúzskych mestách.

Podujatia organizovala Alliance Vita (Aliancia života) a nadobudli formu farebných demonštrácií na dobre situovaných miestach, čím zaujali širokú verejnosť aj médiá.

Oddelené skupiny mužov oblečených v čiernom a žien v bielom znázorňovali skutočnosť, že každé dieťa potrebuje matku a otca. Vo vzduchu viali ružové transparenty hlásajúce: „Oci, mami, deťom by ste nemali klamať.“ „Ockovia“ a „mamky“ striedavo pomáhali držať vtáka symbolizujúceho novorodenca, aby pri opúšťaní hniezda nespadol.

Počas tejto demonštrácie si účastníci mohli vypočuť hit Joea Dassina zo 60. rokov Tout bébé a besoin d’une maman (Každé dieťa potrebuje milujúcu mamu) a pieseň Mamma mia od Abby.

Na rušnom hlavnom parížskom námestí a obchodnom centre La Défense, kde bol autor článku svedkom tejto udalosti, väčšina ľudí javila o túto tému záujem a boli posolstvu naklonení. Mladí rozdávali letáky v prospech prirodzeného manželstva a podľa ich informácií najmenej 80% ľudí na ne reagovalo pozitívne.

Stovky „mamiek“ a „ockov“ šírilo túto správu v mnohých mestách: 600 v Lyone, 400 v Rennes a Bordeaux, 200 v Toulouse.

Najmenej 1,500 sa ich zapojilo v Paríži, kde vystúpili aj vodcovia Alliance Vita.

„Povedať dieťaťu, že má dvoch otcov alebo dve mamy znamená klamať mu. A dieťaťu by ste nikdy nemali klamať,“ vyhlásil Tugdal Derville, generálny delegát hnutia.

„Deti majú právo poznať svoj pôvod, majú právo na mamku a ocka. Nesmieme tolerovať, ak im ubližujú tým, že z nich robia siroty,“ povedal.

François Hollande vo svojej predvolebnej kampani prisľúbil legalizáciu homosexuálnych manželstiev a adopcie. Návrh zákona, ktorý bude predložený 7. novembra, zahŕňa práve tieto dve nové „práva“, zamedzuje však homosexuálnym párom prístup k umelému oplodneniu a náhradnému materstvu.

Zdá sa, že silná opozícia trochu pribrzdila socialistickú vládu v naliehavosti svojich legalizačných plánov. Prednedávnom premiér Jean-Marc Ayrault oznámil, že do konca roka 2012 sa o navrhovanom zákone rokovať nebude.

Proti tomuto plánu sa vyjadrilo aj množstvo francúzskych katolíckych biskupov. Nechýbali lyonský kardinál Philippe Barbarin a kardinál z hlavného mesta André Vingt-Trois, ako aj skupina miestnych biskupov a Mgr. Marc Ailler, biskup z Bayonne, ktorý koncom novembra organizuje pro-life stretnutie v Biarritze.

Demonštrácia proti homosexuálnym manželstvám, ktorá bude zahŕňať dokonca aj ľavicové krídlo a homosexuálne organizácie, je naplánovaná na 17. novembra v Paríži. Na druhý deň tradicionalistické katolícke laické hnutie Civitas organizuje ďalší pochod za tradičné manželstvo. 20. januára a 9. marca sa Pochod za život v Paríži zameria najmä na otázku manželstiev rovnakého pohlavia. Malo by prebiehať v rovnakom čase ako rokovanie parlamentu o návrhu zákona.

Oznámených bolo aj mnoho ďalších miestnych podnetov.

zdroj: lifenews