Štrasburg, 12.9.2012 „Všeobecné heslo „Viac Európy“ nie je liekom na choroby európskych ekonomík. Kroky Európskej centrálnej banky či euroval sú len analgetiká na potlačenie bolesti. Keď účinok vyprchá, choroba sa opäť naplno prejaví. Som za solidaritu, ale prerozdeľovanie bohatstva od tých, ktorí hospodária rozumne, k tým, ktorí sa správajú nezodpovedne, môže nakoniec navždy zdiskreditovať myšlienku spoločnej európskej budúcnosti,“ uviedla dnes europoslankyňa Anna Záborská v reakcii na vystúpenie predsedu Európskej komisie José Manuela Barrosa v Európskom parlamente. Zároveň zdôraznila, že konkurencieschopnosť, ktorá Európe tak chýba, sa nedá dosiahnuť cez nové dane a granty, ale naopak znížením daní a väčšou slobodou na trhu práce, tovarov aj služieb.
Barroso vo svojom prejave navrhol prijať čo najskôr bankovú, ekonomickú a fiškálnu úniu. Hovoril o potrebe politickej únie a koordinovanej daňovej politike. Podľa Záborskej by tieto kroky znamenali, že EÚ sa v najbližších dvoch-troch rokoch zmení na federálny štát.
„Takéto sociálne inžinierstvo mi pripomína vtip, v ktorom sa Joža pýtali na zakladateľov komunizmu. „Dr. Marx, Dr. Engels a Dr. Lenin,“ odpovedal Jožo. Skúšajúci ho pochválili, ale zároveň ho opravili, že ani jeden z nich nebol doktorom, načo Jožo zareagoval: „Mohlo mi to hneď napadnúť, veď keby boli doktori, tak by ten komunizmus najprv vyskúšali na psoch“, komentovala to Záborská.
zdroj: lifenews