Menu Zavrieť

Milí priatelia ponúkame vám podpisovú akciu za záchranu života Asie Bibi, pakistanskej kresťanky, ktorá čaká na popravu, pretože odmieta zradiť svoju kresťanskú vieru. Taktiež prosíme o modlitby za ňu, aby vydržala a bola svedectvom pre mnohých v súčasnosti prenasledovaných kresťanov.

Nedávno egypstká armáda doslova tankami zvalcovala v uliciach koptských kresťanov. Ak sa nepostavíme proti tomuto trendu, onedlho sa táto situácia môže týkať každého z nás.

Asia Noreen, známá spíše pod jménem Asia Bibi, je pákistánská křesťanka a matka 2 dětí odsouzená za údajnou “urážku proroka” k smrti oběšením na základě zločinného zákona o rouhání. V současné době čeká ve vězení na výsledek odvolacího soudu, jehož jednání je však neustále odkládáno.
Její odsouzení vyvolalo celosvětové protesty a snahu omilostnit Asii Bibi a upravit zákon o rouhání tak, aby se omezilo jeho masové zneužívání k pronásledování náboženských menšin v Pákistánu. Tyto snahy narazily na odpor četných muslimských autorit. Masové protesty islamistů a vražda jednoho z největších odpůrců zákona a zastánců Asie Bibi, paňdžábského guvernéra Salmána Tasíra (1946-2011), vedla k tomu, že se vláda od těchto plánů distancovala.
Neochota zabývat se jejím případem ještě vzrostla poté, co byl zavražděn další její zastánce, ministr pro záležitosti menšin Šáhbáz Bhattí(1968-2011). Imán Jusef Quareši vypsal odměnu 500 tisíc rupií (asi 6 tisíc dolarů) za její zavraždění. (zdroj: katopedia)

Sloboda vierovyznania je jednou z najväčších predností západného sveta. Ak však Pakistan naozaj popraví kresťanskú ženu Asiu Bibi, matku dvoch detí – a to len kvôli jej viere – logicky mnohí nastolia otázku, či recipročne neprehodnotiť veľkorysé privilégiá moslimov v Európe.

http://www.aktuality.sk/clanok/176785/komentar-asia-bibi-mozno-zomrie/

22.11.2010, 20:58 BRATISLAVA

 

Manžel Asie Bibi, Ashiq a dcéry, Isha a Isha,  sa modlia  za jej prepustenie.

Facebook
Podiel petíciu

 

Ja, dolupodpísaný,zdvorilo žiadam o okamžité prepustenie Ázie Bibi z väzenia v Pakistane a svojho rúhanie presvedčenia a zrušenia rozsudku smrti.Žiadame vás, aby ste zmilovali sa nad našou kresťanskou sestrou.
Prosím, aby táto manželka a matka bola prepustená na slobodu, a mohla žiť so svojím manželom a deťmi.
http://www.callformercy.com/
PETÍCIA ZA PREPUSTENIE väznenej matky, kresťanky ASIE BIBI !!!!!

Pákistánská křesťanka čeká již dva roky na popravu. Odmítla přestoupit na islám

http://www.callformercy.com/

FIRST NAME (Meno)

LAST NAME (Priezvisko)
ADDRESS (Ulica a číslo domu)
CITY (Mesto)
STATE (z ponuky vybrať Other= iný)
ZIP / PSČ
COUNTRY (Krajina)
EMAIL (Adres e-mail)

 

zdroj: magnificat