Menu Zavrieť

19. júl, 2011(LifeSiteNews.com) – Podľa hlavných tlačových agentúr navrhuje koalícia mexických liberálnych a socialistických strán predefinovať ľudský život, aby umožnila skomercionalizovanie ľudského embrya, vrátane jeho dovozu a vývozu.

Snaha predefinovať embryo alebo zygotu v najskorších štádiách života na ,,oplodnené vajíčko“ znamená, že embryo bude považené len za ľudskú bunku, nie za ,,život“.

Podľa mexickej štátnej spravodajskej agentúry Notimex, bude nový termín umožňovať masovú produkciu a deštrukciu ľudských embryí bez legislatívnych dôsledkov, hoci ustanovenia pre tieto procesy ešte nie sú stanovené.

Hoci existuje legislatívny zákaz vytvárania hybridov, umožňuje pokusy na ľudských embryách na reprodukčné účely.

Iniciatívu podporuje liberálna Inštitučná revolučná strana (PRI), socialistická Strana demokratickej revolúcie (PRD) a  Ekologická zelená strana Mexika, ktoré majú spolu väčšinu kresiel v Národnom kongrese.

Len pravicové krídlo Strany národného hnutia (PAN) nesúhlasilo s opatrením. Notimex priniesol správu, že strana je znepokojená opatrením, ktoré by smerovalo k ,,výrobe“ ľudského života a ,,otvorilo dvere legalizácii čierneho trhu pre zneužívanie vajíčok a placenty.“

Návrh zákona od zákonodarcov nemá v biológii opodstatnenie. Podľa embryológie nie je rozdiel medzi ,,oplodneným vajíčkom“ a ,,embryom“. Od momentu oplodenia má zygota, neskôr embryo, plný genetický kód originálneho a jedinečného ľudského bytia, a je to rovnaký organizmus ako dieťa či adolescentný človek.

zdroj: lifenews