Menu Zavrieť

MOSKVA 26. mája 2011. Mesto Moskva oznámilo svoj ​​zámer postaviť sa proti rozhodnutiu Európskeho súdu pre ľudské práva a nezmeniť svoje rozhodnutie o zákaze  „gay pride” sprievodov s odkazom na „morálne škody”, ktoré môžu pôsobiť mladým.

Podľa homosexuálneho aktivistu Nikolaja Alekseeva, vláda Moskvy je znepokojená „veľkým množstvom listov prijatých na protest proti pride aktivitám a medzinárodnou povinnosťou Ruska je chrániť práva detí, pretože Gay Pride „môže mať vplyv na psychické zdravie a spôsobiť morálne škody deťom a mladistvým, ktorí by sa stali nechcenými svedkami tejto udalosti.””


Homosexuálne „pride” sprievody, ktoré sa teraz každoročne konajú v mnohých mestách po celom svete, sú často vitrínou opilstva a užívania drog, nahoty na verejnosti a dokonca simulujú aj rôzne sexuálne aktivity. Verejným orgánom  sa stále nedarí kontrolovať takéto správanie počas sprievodov.

Vláda v Moskve zakazuje „gay pride” sprievody odkedy sa o to homosexuáli prvý krát pokúsili v roku 2006. Pokračuje v tom napriek hrozbe pokuty Európskeho súdu pre ľudské práva už jej bola uložená pokuta presahujúca 41 000 dolárov za predchádzajúce zákazy.
Rozhodnutie vlády Moskvy odráža náboženský a spoločenský konsenzus v ruskej spoločnosti ohľadom homosexuálneho správania. Podľa nedávneho prieskumu verejnej mienky 84 percent Rusov naďalej považuje análny styk za nemorálny, aj napriek tomu, že v Amerike a západnej Európe je čoraz viac akceptované takéto správanie. Je často sprevádzané radom fyzických porúch  a porúch správania, vrátane vysokej miery infekcie HIV a pohlavne prenosných chorôb, rakoviny konečníka, promiskuity a depresie.

Ortodoxný patriarcha Moskvy označil homosexuálne správanie za „nemravnú úchylku od Bohom danej ľudskej povahy”, a konštatuje, že pravoslávna cirkev „zaobchádza s ľuďmi s takýmito sklonmi s pastoračnou zodpovednosťou, ktorá ich núti k zmene a rozhodne sa stavia proti akýmkoľvek pokusom prezentovať tento hriešny sklon ako „normu” a príklad na nasledovanie. Cirkev neprijíma žiadnu reklamu nemorálnosti.” Jeho odmietnutie sodomie je zdieľané katolíckymi, moslimskými a židovskými vodcami v Rusku.

zdroj: lifenews