Menu Zavrieť

Washington, D.C., 9. október 2012 (LifeSiteNews) – Obamova prezidentská kampaň zameraná na právo na potrat bude možno kontraproduktívna. Tvrdí to nový prieskum verejnej mienky, ktorý ukázal, že počet voličov so silným pro-life presvedčením prevyšuje množstvo tých, ktorí si myslia, že žena má právo si vybrať.

V celoštátnom prieskume verejnej mienky spoločnosti Gallup zverejnenom 4. októbra sa voličov všetkých vekových skupín pýtali na to, aký dopad bude mať problematika potratov na ich hlas v prezidentských voľbách.

17 % respondentov uviedlo, že stanovisko k potratom je pre nich najdôležitejším aspektom pri výbere spomedzi prezidentských kandidátov. Taktiež uviedli, že by nikdy nehlasovali za kandidáta, ktorý by v tomto ohľade nezdieľal ich názor.  Zlou správou pre prezidenta Obamu, presvedčeného zástancu legálnych potratov, je, že väčšina voličov, ktorí sa rozhodujú na základe jediného aspektu, je pro-life.

21 % registrovaných voličov sa vyjadrilo, že by nikdy nehlasovalo za kandidáta, ktorý je za potraty. Iba 15 % by volilo kandidáta, ktorý potraty podporuje, ako napr. Obama.

Okrem voličov, pre ktorých je potrat najdôležitejšou otázkou, 45 % opýtaných odpovedalo, že problematika potratov bude jedným z mnohých dôležitých faktorov, ktoré pri hlasovaní zvážia. Len 34 % respondentov nepovažujú potraty za dôležitú otázku. Celkovo 48% opýtaných sa považovalo za zástancov možnosti výberu, zatiaľ čo 45 % sa považuje za pro-life.

To, ktoré stanovisko bude v novembrových voľbách viac zastúpené, bude záležať predovšetkým od tých voličov, ktorí sľubujú, že ich názor na problematiku ovplyvní ich rozhodnutie. Podľa prieskumu je voličov, pre ktorých je otázka potratov najdôležitejšia viac, než zástancov potratov. Okrem toho je ešte viac umiernených pro-life voličov, ktorí podľa všetkého budú pri volebných urnách zvažovať stanovisko kandidátov k potratom – je ich 49 % oproti 43 % tých, ktorí sú za potraty. Je tiež pravdepodobné, že pre zástancov legálnych potratov nie je otázka potratov až taká závažná – tých, ktorí sú za to, aby žena mala právo sa rozhodnúť je 39 % v porovnaní s 27 % ľudí s pro-life názormi.

Obama v posledných týždňoch hovoril o téme potratovej „vojny proti ženám,“ za ktorou stoja Republikáni. Spolieha sa tak na to, že horliví zástancovia potratov mu v novembri dajú hlas.

 

zdroj. lifenews